Właśnie dotarliśmy do domu po absolutnie wspaniałym pobycie w Nepalu z Exploring Nepal Treks & Adventures. Zachwyciło nas wszystko. Zwiedzanie Katmandu, Bhaktapur, Patan z dwoma przewodnikami miejskimi, pobyt w Lumbini i okolicach – świątynie buddyjskie, miejsce urodzenia Buddy. Absolutnym przeżyciem był 6-dniowy trekking do punktu widokowego Poon Hill. Jesteśmy zachwyceni atmosferą na trasie i w tea housach, ludźmi.
Opieka biura na miejscu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystko było zapięte na ostatni guzik, na czas i w najlepszej jakości. Sujan, szef biura w Katmandu, osobiście z czarującym uśmiechem otoczył nas opieką. Z jakimś nadziemskim instynktem przydzielił nam cudownego przewodnika na trekking i podczas całego pobytu – naszego wspaniałego Prabina – bardzo inteligentnego, czarującego, dowcipnego i niezwykle opiekuńczego młodego człowieka. Podczas trekkingu mieliśmy zawsze najlepsze noclegi, najlepsze pokoje, wszystko! Czuliśmy się tak, jakbyśmy wędrowali z przyjacielem…

Nepal wciąga. Po powrocie do Polski chcieliśmy od razu tam wrócić. Intensywność wrażeń: kolorów, smaków, zapachów, rozświetlających rzeczywistość pięknych uśmiechów Nepalczyków, bogactwo kultury działa magnetycznie. Zostało wiele pytań, przestrzeni do przemyśleń.

Dziękujemy bardzo za ten cudny czas! Już tęsknimy.

Aldona i Wojtek z Wrocławia
Byli w Nepalu od 20 marca do 5 kwietnia 2023 r.